Môj život je celok

Materstvo nie je len jedna zložka nášho života. Nie je to niečo oddelené od zvyšku nášho života. A platí to aj naopak. Materstvo nie je jediná časť môjho života. Môj život je komplexný celok. Jeho súčasťou je materstvo, moje iné vzťahy, práca, koníčky, ale aj to, ako trávim čas, ako žijem alebo nežijem v súlade s mojimi prioritami a hodnotami.

Pretože to, že som mama, neznamená, že ja a môj život, prestávajú existovať. Nie je to sebecké. Je to o tom, dovoliť si žiť v súlade sama so sebou.

Takto pred rokom som absolvovala jeden kurz, ktorý mi z dlhodobého hľadiska zmenil život k lepšiemu. To, čo mi dal, je možnosť prehodnotiť môj život ako celok. Nájsť samu seba a svoju autenticitu. Pretože predtým som neustále hľadala, ako byť šťastná a naplnená aj v materstve. Materstvo akoby skrížilo cestu môjmu spokojnému životu! Viem, že to tak mnohé z vás nemajú a nevnímajú… Ale na druhej strane veľa mamičiek rieši nedostatok času na seba, cítia frustráciu, nespokojnosť, hnev, či iné nepríjemné pocity. Myslím si, že je to preto, lebo nežijú v súlade so sebou.Materstvo je šanca prehodnotiť každú časť môjho života

Často máme pocit, že na to, aby sme boli dobré mamy, musíme sa dať do úzadia, obetovať alebo robiť niečo nejakým predpísaným spôsobom.
Čo keď to tak vôbec nie je?
Čo keď jediné na čom záleží som ja, v zmysle moja duša? Moje deti vyšli zo mňa a sú mojou súčasťou. Moje deti nechcú, aby som sa pre ne obetovala. Moje deti chcú šťastnú a spokojnú mamu.
Byť sama sebou a autentická neznamená, že svoje deti zanedbávam alebo na ne kašlem, alebo že by som ich neľúbila.
A nejde len o to, koľko času sa venujem sama sebe. Matrescencia nie je iba o selfcare.
Matrescencia je o tom, aby som v procese transformácie spoznala svoje pravé ja a žila v jeho súlade.

Môže to napríklad znamenať, že túžiš založiť lesnú škôlku. Nie preto, že je to IN alebo že sa od teba očakáva, že budeš viac so svojimi deťmi. Ale preto, že v hĺbke duše túžiš žiť väčšmi v prepojení s prírodou.
Môže to znamenať, že na materskej zistíš, že sa chceš venovať svojmu dávno zabudnutému koníčku. Nie preto, aby si si vyplnila čas a robila niečo produktívne. Ale preto, že po tom túži tvoje srdce.

Po čom naozaj túžiš?Žiť svoj život v súlade

Žiť v súlade znamená zahodiť za hlavu všetky očakávania a „mala by som“. Znamená to poznať samu seba, čo potrebujem, aké sú moje hodnoty, sny a ciele. Čo ma dobíja a čo ma vyčerpáva. Čím viac som k sebe úprimnejšia, tým viac môžem žiť v súlade a autenticky. 

Mätúce môže byť, že to, aká som bola pred deťmi, teraz už vôbec nemusí platiť! Preto je materstvo transformáciou. Každá jedna časť nášho života sa istým spôsobom znení. Niečo môže ostať rovnaké, ale určite nie všetko. V tom spočíva tá výzva. Nájsť a otvoriť sa svojmu novému ja. Je to cesta hľadania, skúmania a nachádzania samej seba. 

Na tejto ceste nemusíš kráčať sama. 

Môžeš sa na ňu vydať spolu so mnou a ďalšími podobne naladenými ženami. Práve teraz otváram pilotný transformačný program Zrodenie Mamy.

Zrodenie Mamy je 8 týždňový transformačný program pre mamy, v ktorom ťa prevediem zmenami, ktoré sprevádzajú tvoj prerod v mamu, a pomôžem ti prijať samu seba vo svojej celistvosti. Tak, aby si žila svoj život v súlade sama so sebou.

Začíname už 4.4.2022. Viac o programe, jeho štruktúre a obsahu sa dozvieš tu. Ak máš nejaké otázky, knapíš mi správu na jana@lotuswoman.sk.